Wypożyczalnia samochodów z chłodnią Warszawa

wypożyczalnia samochodów z chłodnią

Otwieramy nasz dział z cotygodniowymi felietonami o biznesach związanych z motoryzacją, mamy nadzieję że spodoba się wam, a może i dla kogoś będzie inspiracją do otworzenia wielkiej firmy. Na dzisiejszy wpis obraliśmy sobie wypożyczalnie samochodów z chłodnią w Warszawie, firmę która powstała w 2018 roku i od tej pory powiększyła czterokrotnie swoją flotę.

Na początku roku 2018 wypożyczalnia miała niecałe 10 aut, i zaledwie kilka wynajmów miesięcznie. Jednak z biegiem czasu dostosowywanie oferty dla klientów i wsłuchiwanie się w ich potrzeby zaczęło przynosić efekty. Poszerzenie oferty zaczęło procentować już po kilku miesiącach wynajmy: krótko terminowe, długo terminowe, samochody dostawcze, chłodnie, mroźnie, auta małe (Fiat Doblo), oraz 8 paletowe. Należy wspomnieć także o opcji multi-temperatury, czyli o chłodni z przedzieloną paką i dwoma agregatami chłodniczymi, co pozwala uzyskać różne temperatury np. w jednej części -5 a w drugiej -25. Dzięki takiemu rozwiązaniu spedytor może wysłać jedno auto zamiast dwóch i zaoszczędzić na paliwie. To jest tylko niewielka część rzeczy o które pytali klienci, ale słuchając ich uważnie, oraz dostosowując ofertę po kilku miesiącach było już znacznie lepiej.

Wypożyczalnie samochodów specjalistycznych jak chłodnie czy auta dostawcze wyposażone w windę to biznes w którym jeszcze można znaleźć kawałek przestrzeni dla siebie, dużo trudniej wygląda sytuacja w przypadku aut osobowych. Wypożyczalni samochodów dla osób prywatnych czy dla firm jest już na tyle dużo że wejście w rynek jest już niemal niemożliwe dla nowej firmy z niskim budżetem. Zauważył to na pewno każdy kto miał przyjemność lecieć samolotem z lotniska Lecha Wałęsy w Gdańsku, gdzie połowa lokali usługowych to właśnie wypożyczalnie aut. Tu jedyną szansą konkurowania są ceny gdyż np. wynajęcie Panka na 3 godziny to koszt prawie 400zł aczkolwiek w dalszym ciągu uważam że szanse są znikome.

Wynajęcie samochodu z windą

Przewóz towaru czy żywności autem dostawczym nie jest wbrew pozorom dużo trudniejszy wyzwaniem niż autem osobowym, a jednorazowo możemy przewieźć nawet około 40 razy więcej towaru. Problematycznie się za to robi w momentach gdy potrzebujemy dany towar zapakować czy wyładować z auta. Standardem w większych magazynach są rampy załadunkowe które są często barierą nie do przejścia dla mniejszych samochodów jak Citroen Berlingo. Rozwiązaniem tego problemu może być wtedy dla przedsiębiorcy wynajęcie samochodu z windąTu pojawia się duże pole do popisu dla naszej wypożyczalni, nie każdy przedsiębiorca potrzebuję kupować auto za 100 tyś żeby przejechać się nim do hurtowni raz w miesiącu, a nasza wypożyczalnia oferuję wynajem aut na dobę.

Podsumowując wypożyczalnie aut są w dalszym ciągu dobrym biznesem a nawet rosnącym, trzeba jednak zrobić wcześniej dobre rozeznanie rynku, (mała miejscowość dużemu miastu nie równa) oraz wsłuchiwać się w potrzeby klientów. Wtedy możemy z czasem liczyć na to iż nasza firma odwdzięczy się za poświęcony czas proporcjonalnymi zyskami, czego gorąco wam życzę i oczekujcie na następne wpisy z serii moto biznesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *